Podczas minionego weekendu w Rucianem - Nidzie odbył się Mazurski Maraton Rolkowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ruciane - Nida. Na starcie imprezy nie mogło zabraknąć rolkarzy znad Niegocina z zawodnikami Giżyckiego Stowarzyszenia Łyżwiarskiego "Czarne Pantery" na czele, których zobaczyliśmy w rywalizacji na dwóch dystansach.

W półmaratonie Giżycko miało troje reprezentantów, a najszybciej finiszował ten najmłodszy. Mateusz Sylwestrzak (UKS Giżycko) zajął wysokie 10 miejsce w generalnej klasyfikacji i 2. w kategorii M-20 (czas 43 minuty 48 sekund o równo 4 minuty słabszy od zwycięzcy). Bardzo dobrze spisał się Leszek Lachowicz (GSŁ Czarne Pantery), który dystans 21 km pokonał w czasie 47 minut i 12 sekund, co dało mu 19. pozycję w stawce 111 startujących i 3. miejsce w kategorii M-60. Natomiast tylko o 3 minuty i 13 sekund dłużej na trasie przebywała klubowa koleżanka Pana Leszka Anna Stankiewicz, która linię mety przecięła na 26. pozycji w kategorii open, a w swojej grupie wiekowej K-60 nie miała sobie równych. Warto dodać, iż w klasyfikacji generalnej kobiet znana w Giżycku pani doktor diabetolog ustąpiła pola zaledwie czterem młodszym rywalkom, a za plecami pozostawiła ponad 80 uczestniczek i uczestników wrześniowej imprezy. Aż sześć "Czarnych Panter" zdecydowało się na start na dystansie maratońskim, czyli 42 km. Najszybciej do mety przyjechał Marek Gabryszak, który z czasem 1:16:33 ukończył zmagania na 23. pozycji (3. w kategorii M-50) wśród 151 startujących. A oto miejsca pozostałych zawodników "Czarnych Panter": 54. Piotr Śląski (13. w M-40, czas 1:27:04), 69. Andrzej Lemieszek (4. w M-60, czas 1:34:35), 84. Arkadiusz Słowik (10 w M-60, czas 1:41:04), 85. Andrzej Bartłoczuk (17 w M-50, czas 1:41:04), 98. Leszek Cywiński (18. w M-50, czas 1:50:36).