Kochani, portal zGiżycka.pl przyłącza się do wspaniałej inicjatywy Aleksandry Juszkiewicz - naszego "MasterChefa" - i jej narzeczonego Dariusza Barygi! "Wielkie gotowanie dla Pawła" to akcja, której celem jest zebranie pieniędzy na leczenie Pawła Sokołowskiego, zmagającego się z nowotworem złośliwym. Bądźcie z nami już 29 maja (sobota) w porcie "Ekomarina"!

"Zwracam się do Szanownego Pana Burmistrza z prośbą o pomoc w zakresie remontu lokalu mieszkalnego, będącego własnością Miasta Giżycka, a który moja rodzina najmuje na prawach komunalnego od wielu lat (od roku 1995). Piszę do Pana Burmistrza poprzez moich sąsiadów, gdyż sam nie potrafiłbym spisać części mojego trudnego życia".

"Przez lata my ratowaliśmy Was, teraz Wy uratujcie nas" - taki wpis pojawił się na facebookowym profilu Jarosława Sroki, dyrektora biura Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ludzie, którzy od ponad dwóch dekad dbają o nasze bezpieczeństwo na wodzie, po raz pierwszy zdecydowali się głośno powiedzieć o dramatycznej sytuacji finansowej służby. W poniedziałek MOPR-owcy uruchomili również zbiórkę pieniędzy.