Nie było jednomyślnoślności Rady Miejskiej w kwestii ustalenia wynagrodzenia burmistrz Ewy Ostrowskiej. W czwartkowe popołudnie przyjęto najniższą z trzech zgłoszonych stawek, zaproponowaną przez Magdalenę Fuk, czyli niedawną kontrkandydatkę Ostrowskiej w walce o fotel szefowej Ratusza. Na pensję zasadniczą wyższą o... 400 lub 430 złotych brutto większość rajców nie wyraziła zgody.

W czwartek po południu dowiemy się, kto zostanie zastępcą przewodniczącej Rady Miejskiej Małgorzaty Czopińskiej i jaka pensja będzie wpływać co miesiąc na konto burmistrz Ewy Ostrowskiej. Przed nami drugie posiedzenie giżyckich radnych.

Małgorzata Czopińska nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Giżycku. "Obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców" ślubowała uroczyście już pięciokrotnie, tak jak Mirosław Boć. Pod tym względem w obecnej Radzie oboje ustępują jedynie Cezaremu Piórkowskiemu, który w tym roku radnym został po raz szósty, ale już w klasyfikacji szefów Rady Pani Małgorzata jest samodzielnym liderem.