Podobno najlepsze scenariusze pisze życie, choć nie zawsze są to historie pokolorowane ciepłymi i pozytywnymi barwami. Takich odcieni raczej nie znajdziemy we wstrząsającej opowieści Jana Holoubka, który postanowił zekranizować bodaj najbardziej bulwersującą sprawę ostatnich lat. Poruszający dramat o mężczyźnie niesłusznie skazanym na 25 lat więzienia czasami boleśnie uświadomi nam, jak wielką wartość ma wolność, a jak wielką krzywdę wyrządza niesprawiedliwość. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - bo o tym obrazie mowa - w giżyckim kinie "Nowa Fala" od 25 września.

Podręczniki i zeszyty? Są! Drugie śniadanie? Spakowane! Trampki i strój na w-f? A jakże! Ach, jeszcze maseczka… Plecak skompletowany, można ruszać. Pierwszy dzwonek właśnie zabrzmiał, a to wystarczający sygnał, by otworzyć drzwi filmowej szkoły marzeń, w której każdy sprawdzian kończy się happy-endem, a każdy nauczyciel nosi pelerynę superbohatera.

Skąpane w słońcu greckie plaże czy urokliwe toskańskie winiarnie dla wielu z nas pozostaną w tym roku niespełnionym wakacyjnym marzeniem. Pandemia koronawirusa skutecznie uziemiła nie tylko samoloty, ale i łaknących zagranicznych wojaży Polaków. Czasami wystarczy jednak rozsiąść się wygodnie w domowym fotelu ze zmrożoną herbatą w dłoni, by w kilka minut przeteleportować się w najbardziej magiczne miejsca. Bo kino to nie tylko emocje, ale też fascynujące podróże!