Tegie lanie spuścili rezerwom drugoligowej Olimpii Elbląg piłkarze Mamr Giżycko. Lider forBET IV Ligi wygrał 21. mecz w rozgrywkach i utrzymał 7-punktową przewagę nad Mrągowią Mrągowo. Olimpię II podopieczni Przemysława Łapińskiego rozgromili 5:0, z nawiązką rewanżując się rywalom za porażkę 1:4 w rundzie jesiennej.

To był jeden zdobyty czy jednak dwa stracone punkty? Lider piłkarskiej forBET IV Ligi Mamry Giżycko zachował status drużyny niepokonanej na własnym boisku, ale w sobotnie popołudnie nie dał sobie okazji do tańca radości na środku boiska. Mecz z Mazurem Ełk zakończył się bowiem remisem 2:2.

Nie da się ukryć, że piłkarze Mamr Giżycko zmierzają ku trzeciej lidze (choć w samym klubie ciagle nikt nie mówi o tym zbyt głośno). Duży krok na drodze do awansu podopieczni Przemysława Łapińskiego wykonali w minioną niedzielę, przywożąc komplet punktów z trudnego terenu w Lubawie. Tego dnia wszystkie karty potoczyły się na giżycki stół - swój mecz przegrała bowiem druga w tabeli Mrągowia Mrągowo, dzięki czemu przewaga przewodzących stawce Mamr wzrosła do 6 punktów. Do zakończenia rozgrywek pozostało dziewięć serii spotkań.