Sympatycy "kopanej" nad Niegocinem z niecierpliwością spoglądają na kalendarz, odliczając dni dzielące ich od pierwszego gwizdka w rundzie wiosennej forBET IV Ligi. W Giżycku zabrzmi on już w najbliższą sobotę, 9 marca. Tego dnia rywalem miejscowych Mamr, na półmetku zmagań plasujących się na 9. pozycji, będzie iławski Jeziorak, który zimę spędził na 11. miejscu. Początek meczu o godz. 14.00 na głównej płycie stadionu MOSiR (zmiana początkowych ustaleń - spotkanie miało być rozegrane na boisku COS-OPO).

W poprzednich rozgrywkach oba zespoły biły się o czwartoligowe podium (na którym ostatecznie wylądowała nasza "GieKSa"), teraz zarówno nad Giżyckiem, jak i nad Iławą unoszą się szare chmury niepewności. Ani Mamry (21 pkt), ani Jeziorak (15 pkt) nie są bowiem pewne utrzymania w najwyższej wojewódzkiej klasie. Sobotnie starcie będzie arcyważne dla obu ekip - remis nie zadowoli żadnej z nich, a porażka mocno skomplikuje sytuację przegranego. Czy kibice będą świadkami bardzo dobrego, szybkiego i emocjonującego spotkania tak jak rok temu, gdy - także na inaugurację rundy wiosennej - Mamry zremisowały z Jeziorakiem 2:2? Liczymy na atrakcyjne widowisko i korzystny dla gospodarzy wynik. Przypomnijmy, iz na inaugurację rundy jesiennej Mamry wygrały z Jeziorakiem w Iławie 4:3. Od tamtego czasu sporo się jednak w obu zespołach zmieniło (głównie pod względem kadrowym), nie należy więc traktować statystyk jako swoistej przewagi psychologicznej, bo nowy mecz to nowe rozdanie.

W okresie przygotowawczym mocno przemeblowane i zasadniczo odmłodzone Mamry (z klubu odeszło kilku kluczowych zawodników) rozegrały sześć sparingów. Giżycczanie pokonali w nich Orła Kolno 2:0, Znicz Biała Piska 3:1, Warmię Grajewo 3:2 i Wissę Szczuczyn 4:3, ulegli Granicy Kętrzyn 1:6 i zremisowali bezbramkowo z KS Grabówka. Sobotni rywal podopiecznych Marka Radzewicza serię meczów kontrolnych rozpoczął od wygranych z Rodłem Kwidzyn 7:0 i Spartą Brodnica 2:0, ale w kolejnych sparingach górą byli przeciwnicy. Z Unią Wąbrzeźno "Jeziorowcy" przegrali 1:2, z Motorem Lubawa 0:5, z Suprą Kwidzyn 2:3, a ze Startem Nidzica 1:3. Oczywiście zimowe sprawdziany rządzą się swoimi prawami, a ich wyniki to zawsze drugorzędna kwestia.

Pierwszy gwizdek w inaugurującej wiosenne boje o punkty potyczce planowany jest 9 marca o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Moniuszki 5. Zapraszamy wszystkich kibiców!