Dramatyczna sytuacja w giżyckim Domu Pomocy Społecznej, zaatakowanego przez koronawirusa. Jak informuje Starostwo Powiatowe, w placówce brakuje personelu do opieki nad pensjonariuszami.

W komunikacie na stronie internetowej Powiatu czytamy: "W ostatnich dniach gwałtownie pogorszyła się sytuacja zdrowotna w Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Ze względu na wystąpienie przypadków COVID-19 wśród pensjonariuszy i personelu znaczna część pracowników znajduje się w tej chwili obecnej w izolacji lub kwarantannie. Dyrektor placówki i Starosta Giżycki poszukują we wszystkich możliwych miejscach osób na zastępstwo. Placówka zatrudni od zaraz osoby chętne, które wsparłyby choćby na krótki okres pozostałych w pracy pracowników DPS Giżycko. W chwili obecnej do opieki nad pacjentami włączeni zostali wszyscy zdolni do pracy pracownicy administracyjni i gospodarczy. Jednak jeśli w najbliższy wtorek, tj. 19 stycznia, przeprowadzone testy na COVID-19 wykażą większą liczbę chorych, sytuacja może znacznie się pogorszyć. W skrajnym przypadku może dojść do konieczności ewakuacji pensjonariuszy".

Wszystkich, które chcieliby wesprzeć DPS w Giżycku, prosimy o pilny kontakt z kierownictwem placówki (ul. Warszawska 31, tel. 87/428-25-73).

bz