We wtorek (4 stycznia) swoje wizje kultury w Giżycku w najbliższej siedmiolatce przedstawią kandydaci na dyrektora Giżyckiego Centrum Kultury. Z chętnymi do objęcia schedy po Marcie Dąbrowskiej spotkają się członkowie powołanej przez Burmistrza Miasta komisji.

Kiedy w pierwszej połowie grudnia informowaliśmy o zakończeniu naboru kandydatów na dyrektora GCK, zainteresowane fotelem szefa placówki z ul. Konarskiego były cztery osoby. Ostatecznie jednak o stanowisko powalczy trójka - swoje dokumenty wycofała bowiem kandydatka pochodząca z odległych Mysłowic (województwo śląskie), a informację tę potwierdził wiceburmistrz Giżycka Cezary Piórkowski, przewodniczący komisji do spraw wyboru nowego dyrektora GCK. W grze pozostało zatem "ich troje": mieszkanka Kętrzyna oraz dwaj giżycczanie, którzy w zawodowym dorobku mają m.in. pracę w GCK oraz kierowanie ośrodkami kultury w położonych niedaleko Giżycka miejscowościach.

Po rozmowach z kandydatami 12-osobowa komisja zarekomenduje jednego z nich burmistrzowi Giżycka Wojciechowi Iwaszkiewiczowi i to właśnie szef Ratusza powoła następcę Marty Dąbrowskiej. Ta ostatnia - przypomnijmy - z początkiem roku objęła funkcję dyrektora Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie.

bz

 

EDIT: Z ostatniej chwili: we wtorek (4 stycznia) komisja konkursowa rekomendowała Dariusza Skrzypka na stanowisko dyrektora GCK.