Starsza mieszkanka Wydmin w ciągu paru chwil straciła oszczędności całego życia. Policja poszukuje trzech kobiet, które wykorzystując dobroduszność gospodyni wyniosły z jej mieszkania 79 tysięcy złotych.

Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, w Wielką Sobotę "do drzwi mieszkania 89-latki zapukały trzy kobiety. Jedna z nich trzymała na ręku małe dziecko i poprosiła o szklankę herbaty. Kobiety bez zaproszenia weszły do jej mieszkania. Jedna z nich rozłożyła koc na podłodze w kuchni i usiadła na nim z dzieckiem. Druga stanęła w drzwiach przedpokoju z przełożonym na przedramieniu długim kocem. Gdy gospodyni zajęła się przygotowywaniem herbaty, kobiety rozmawiały ze sobą w nieznanym jej języku i zanim ta zdążyła przyrządzić napar ,kobiety w pośpiechu wyszły z mieszkania". Wraz z nimi z domu "wyparowało" 79 tysięcy złotych. Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadające informacje pozwalające na ustalenie personaliów świadków lub sprawców proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Giżycku pod numerami telefonów 47/735-22-00, 47/735-22-64 lub 47/735-22-31. Funkcjonariusze przestrzegają wszystkich - zwłaszcza osoby starsze i samotne - przed nawiązywaniem kontaktów z obcymi ludźmi i wpuszczaniem ich do swoich mieszkań.

- Zdarza się, że takie osoby wchodzą ,,na siłę'', wykorzystując różne rzeczy w celu zasłonięcia pola widzenia bądź odwrócenia uwagi - mówią giżyccy policjanci. - Należy pamiętać, aby w takich przypadkach nie otwierać drzwi wejściowych, a jeśli gość staje się natarczywy, należy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112 z prośbą o interwencję policji.

bz