Plan wykonany! Siatkarki KS MOSiR Giżycko wywalczyły wicemistrzostwo województwa młodziczek i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Podczas niedzielnego turnieju finałowego w hali COS - OPO w Giżycku lepsze od podopiecznych Iwony Kochanowskiej okazały się tylko faworyzowane reprezentantki olsztyńskiego Chemika, które wygrały wszystkie swoje mecze bez straty seta.

Kobieta zmienną jest - ilustracją do tego znanego przysłowia mógłby być drugi set decydującego o złotym medalu starcia pomiędzy Chemikiem a gospodyniami niedzielnej imprezy (wcześniej obie drużyny ograły Green Volley Ełk i Truso Elbląg). Po pierwszej partii, łatwo wygranej przez olsztynianki do 15, zespół znad Niegocina wziął się do roboty. Przy stanie 10:10 rozpoczął się koncert giżycczanek, które wygrały sześć akcji z rzędu. Niestety, przy stanie 16:10 dla KS MOSiR w polu zagrywki olsztynianek stanęła Anna Fiedorowicz (wybrana potem MVP turnieju) i po kilku minutach na tablicy widniał wynik 18:16 dla Chemika. Mimo ambitnej gry drużyna Iwony Kochanowskiej ostatecznie musiała uznać wyższość rywalek ze stolicy województwa (21:25), które - co ciekawe - w tym sezonie odniosły komplet 23. zwycięstw w stosunku 2:0. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, ze brąz przypadł ekipie Green Volley Ełk, lepszej tylko od młodziczek Truso Elbląg, które przegrały wszystkie swoje potyczki.

8Amelia Połojańska (nr 14) bez problemów radziła sobie z ełckim blokiem

Giżycko cieszy się ze srebrnego medalu i awansu do elity najlepszych drużyn młodziczek w kraju. Podczas niedzielnego turnieju barw KS MOSiR broniły: Maja Kobielska, Julia Goszczycka, Amelia Połojańska, Barbara Andrzejewska, Natalia Krysiak, Maja Skupień, Katarzyna Merska, Nina Baranowska, Kinga Kosecka, Dagmara Rodziewicz, Antonia Mościcka i Hanna Ciechanowicz.