Nie udało się w lutym, może uda się w marcu. W najbliższy czwartek członkowie Giżyckiego Klubu Sportowego "Mamry" podejmą drugą próbę wybrania nowych władz. Poprzednia zakończyła się kompletną klapą i unieważnieniem spotkania po ponad dwóch godzinach obrad.

Po pierwszym Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Mamr, które odbyło się - przypomnijmy - 21 lutego, w środowisku piłkarskim zawrzało. "Pożar" wzniecili członkowie Komisji Rewizyjnej, a zarzewiem stał się sporządzony przez nich i odczytany publicznie niepochlebny protokół z kontroli w klubie, o czym informowaliśmy na naszych łamach. Po zebraniu co większe "orły, sokoły, herosy" winą za "rozlane mleko" próbowały obarczyć nasz portal - tylko dlatego, że jako jedyny zamieścił on relację z lutowego Walnego. Czyli tradycyjnie: jak jest dobrze - "fajnie, że napisali, przyjaciele klubu", jest gorzej - "skoro napisali, to wrogowie numer jeden". Ten scenariusz już nie raz przerabialiśmy i jesteśmy na takie sytuacje dożywotnio uodpornieni. Wyjaśnijmy zatem. Czy to nasze podpisy widnieją na spornych dokumentach, o których w swoim protokole wspomina Komisja Rewizyjna? Nie. Czy to my przez ostatnie lata zarządzaliśmy Mamrami? Nie. I wreszcie czy to my przeprowadzaliśmy kontrole w klubie? Po raz trzeci: nie. Naszym zadaniem było jedynie poinformowanie opinii publicznej o przebiegu spotkania członków. Czy wywiązaliśmy się z niego? Tak, na medal i to ten w kolorze złotym, bo zamieściliśmy (choć absolutnie nie mieliśmy takiego obowiązku) oświadczenie klubu, wydane tuż po naszej publikacji. Zamykając temat - rozumiemy, że najlepszą obroną jest atak (zwłaszcza wtedy, gdy rozpaczliwie usiłuje się ratować własną skórę), ale po pierwsze: trzeba wiedzieć, kogo atakować, a po drugie: zawsze należy pamiętać o podwójnej gardzie, bo walenie "cepami" na oślep nie jest najlepszą strategią i można się nadziać na nokautującą kontrę...

W czwartek (9 marca) druga odsłona Nadzwyczajnego Walnego, zwołanego tym razem na wniosek członków klubu. W porządku obrad, opracowanym przez Komisję Rewizyjną, naliczyliśmy 16 punktów, m.in. wybory nowego Zarządu, uzupełnienie składu Komisji Rewizyjnej oraz dyskusję i wolne wnioski. Nie ma natomiast przyjeć nowych członków, a więc punktu, który tak bardzo podzielił zebranych w lutym. Początek czwartkowego spotkania w pierwszym terminie o godz. 17.00 w Miejskiej Bazie Sportów Wodnych przy ul. Dąbrowskiego 14.