Mamy dwie wiadomości dla kibiców futbolu - tradycyjnie dobrą i dużo gorszą. Dobra jest taka, że już w ten weekend - po 132 dniach przerwy - czwartoligowi piłkarze Mamr Giżycko ponownie zagrają o punkty nad Niegocinem. Niestety, sobotnie starcie z Jeziorakiem Iława (godz. 15.30) odbędzie się bez udziału publiczności i to jest właśnie ta gorsza wiadomość. Nie będzie również transmisji w internecie.

Po niedawnych opadach śniegu i roztopach murawa stadionu MOSiR potrzebuje trochę czasu na regenerację (na pierwszokwietniową potyczkę z Mrągowią powinna być gotowa, o ile - oczywiście - kapryśna aura znów nie zdecyduje inaczej). Nowe kierownictwo Mamr zdecydowało zatem o rozegraniu meczu z Jeziorakiem na boisku ze sztuczną nawierzchnią na terenie Centralnego Ośrodka Sportu, znajdującym się vis a vis stadionu MOSiR. Niestety, obiekt COS nie spełnia niektórych wymogów określonych przez W-MZPN (chodzi o miejsca dla publiczności), toteż zapadła decyzja o rozegraniu meczu bez udziału kibiców. Zarząd "GieKSy" przeprasza wszystkich sympatyków za niezależne od niego uniedogodnienia.

Sobotni mecz to jedno z dwóch (obok starcia lidera GKS Wikielec z Mrągowią Mrągowo) najciekawiej zapowiadających się spotkań 17. kolejki forBET IV Ligi. Przypomnijmy, że na półmetku rozgrywek iławianie z 30 punktami zajmowali 2. miejsce w tabeli, a nasz zespół był 3. ze stratą zaledwie 2 "oczek" do najbliższego rywala. W inaugurującej rundę wiosenną kolejce zarówno Mamry, jak i Jeziorak nie zdołały rozegrać swoich meczów, co przy zwycięstwach dwóch innych drużyn z czołówki spowodowało obsunięcie się iławian na 3., a giżycczan - na 5. pozycję w stawce. Obie ekipy nie tracą jednak kontaktu z czołówką, można się zatem spodziewać pojedynku na wysokim poziomie.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej Mamry wygrały z Jeziorakiem na wyjeździe 2:1 po dwóch trafieniach Pawła Dymińskiego, a dwa poprzednie ligowe starcia drużyn z Giżycka i Iławy zakończyły się także wygranymi naszych futbolistów (3:2 i 4:0). Oba mecze odbyły się w pamiętnym dla giżyckich kibiców sezonie poprzedzającym awans do trzeciej ligi.