Jest niedziela, a my od wczoraj nieustannie świętujemy! A mamy co świętować, bo fotka autorstwa Bogusława Zawadzkiego z naszego portalu zGiżycka.pl została wybrana "Zdjęciem Roku" w corocznym Plebiscycie Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej! Prestiżowa statuetka W-MZPN przyjedzie nad Niegocin po raz pierwszy w trzyletniej historii Plebiscytu.

Ze względu na pandemię W-MZPN zrezygnował w tym roku z tradycyjnej gali, podczas której spotykali się przedstawiciele środowiska piłkarskiego z całego województwa. Ogłoszenie wyników Plebiscytu w pierwszych siedmiu kategoriach odbyło się zatem podczas gali online i tu wyrazy uznania dla całego zespołu z Olsztyna, który z powodzeniem stawił czoła niełatwemu wyzwaniu.

W kategorii "Zdjęcie Roku" - jedynej, w której Giżycko było reprezentowane - nominowanych było aż dwanaście fotografii (w żadnej innej grupie o wygraną nie ubiegało się tylu kandydatów). O tym, kto zdobędzie statuetkę, decydowały trzy składowe: głosy internautów, głosy klubów z Warmii i Mazur oraz głosy Kapituły, w skład której wchodzili pracownicy i członkowie W-MZPN. Początek był znakomity - podczas trwającego tydzień głosowania internauci zdecydowanie wskazali na zdjęcie Bogusława Zawadzkiego (705 głosów, drugie miejsce - 488 głosów, trzecie - 338 głosów). Ujęcie efektownej przewrotki Filipa Rusiaka najbardziej spodobało się także przedstawicielom warmińsko - mazurskich klubów, a przysłowiową kropkę nad "i" postawiła Kapituła, która również za najlepsze zdjęcie mijającego roku uznała migawkę z meczu Mamry Giżycko - Błękitni Pasym.

Druga część internetowej gali W-MZPN, podczas której zostaną wręczone statuetki w pozostałych kategoriach (m.in. Drużyna Roku, Trener Roku), odbędzie się w styczniu.

(red)

 SŁOWO OD LAUREATA

Powiem krótko: dziękuję! Dziękuję Wam, Drodzy Czytelnicy portalu zGiżycka.pl, Drodzy Znajomi i Nieznajomi, którzy wsparliście mnie podczas głosowania, lajkując i udostępniając zdjęcie mojego autorstwa. Każdy z Was zasłużył na taką statuetkę! Dziękuję Klubom, dziękuję Kapitule Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, dziękuję organizatorom Plebiscytu i wszystkim, z którymi miałem przyjemność konkurować o trofeum. Dziękuję za mnóstwo ciepłych słów i gratulacji! Statuetka stanie w mojej gablocie, ale za każdym razem gdy nią spojrzę, będę pamiętał, komu ją zawdzięczam.

Bogusław Zawadzki