Po dłuższej przerwie wraca piłkarska reprezentacja Polski. Z nowym selekcjonerem, kilkoma nowymi twarzami, nowymi nadziejami. 25 marca "Biało - Czerwoni" meczem z Węgrami w Budapeszcie rozpoczną eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata. Będziecie im kibicować? Zapraszamy do udziału w konkursie"Mamry z orzełkiem", w którym do wygrania jest replika koszulki naszej reprezentacji (firma NIKE), przygotowana z okazji 100-lecie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nasz portal zGiżycka.pl organizuje konkurs we współpracy z Giżyckim Klubem Sportowym "Mamry", którego czawartoligowi gracze już niebawem rozpoczną decydującą walkę o awans do trzeciej ligi. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu głównej nagrody polubienie facebookowych profili portalu zGiżycka.pl i GKS Mamry oraz udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pięć konkursowych pytań, związanych z reprezentacją i naszą "GieKSą". Wśród wszystkich, którzy właściwie odpowiedzą na co najmniej trzy pytania, rozlosujemy dwie nagrody pocieszenia w postaci klubowych szalików Mamr. Na odpowiedzi czekamy do czwartku (18 marca) do godz. 15.00 pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

KONKURS "MAMRY Z ORZEŁKIEM"

1. Łukasz Broź w swojej karierze trzy razy przywdziewał koszulkę z orzełkiem na piersi - m.in. w listopadzie 2014 roku zagrał we Wrocławiu w towarzyskim starciu "Biało - Czerwonych" ze Szwajcarią. Przez ile minut był na boisku partnerem Roberta Lewandowskiego i jak zapisał się w pomeczowym protokole?

2. Nasz kraj reprezentował także Marcin Budziński, w latach 2008 - 2012 powoływany do czterech kadr młodzieżowych Polski. Ile występów zaliczył i ile goli dla "repry" strzelił" Budzik"?

3. W obecnym zespole Mamr Giżycko występuje piłkarz, który jako jedyny gracz w historii klubu znad Niegocina ma na swym koncie występy w piłkarskich mistrzostwach świata. O kogo chodzi i podczas której imprezy (rok, miejsce) miał on okazję wysłuchania "Mazurka Dąbrowskiego"?

4. W tych samych mistrzostwach mógł zagrać inny były piłkarz Mamr, wychowanek Olimpii Miłki. Niestety, podczas jednego z treningów pechowo złamał rękę i zawody musiał obejrzeć w telewizji. O kim mowa?

5. W roku 2017 pewien giżycczanin był próbowany w młodzieżowej reprezentacji kraju U-18. Zagrał w dwóch towarzyskich meczach z Austrią. W historii polskiej piłki bardziej znany jest jego stryj, który prawie trzy dekady temu został srebrnym medalistą olimpijskim. O którego wychowanka "GieKsy" pytamy?

 

: .