Jest właścicielką węża, jaszczurki, skorpiona i paru pająków, a jej wielkim zamiłowaniem jest gotowanie. O tym, co potrafi wyczarować w kuchni, będziemy mogli przekonać się już w najbliższą niedzielę. Giżycczanka Marysia Żebrowska - bo o niej mowa - rozpoczyna właśnie batalię o tytuł najlepszego dziecięcego kucharza w Polsce. Rusza szósta edycja programu "MasterChef Junior".Będziecie oglądać?

Giżycko gotowaniem stoi. W grudniu fetowaliśmy zwycięstwo naszej Aleksandry Juszkiewicz w dziewiątej serii "MasterChefa", teraz śladem swojej nieco starszej krajanki podąża 11-letnia Marysia. Szóstoklasistka ze Szkoły Podstawowej nr 3 oglądała wszystkie dotychczasowe edycje kulinarnych zmagań (zarówno dorosłych, jak i dziecięcych), a dostanie się do programu jest spełnieniem jej marzenia. Dziewczynka przyznaje, że na przeszkodzie w jego realizacji stawał do tej pory brak głównie wiary we własne umiejętności. Do programu zgłosiła się dopiero na trzy dni przed ostatecznym terminem zapisów.

- Powiedziałam sobie: "Teraz albo nigdy" - uśmiecha się Marysia, dodając, że uwielbia gotować i kombinować w kuchni. Jesteście Państwo ciekawi, co ciekawego wykombinuje w kuchni "MasterChefa Juniora"? Zapraszamy przed telewizory już w najbliższą niedzielę (7 marca) o godz. 20.00. Zmagania siedemnastu najlepszych dziecięcych będzie można obejrzeć w telewizji TVN. Na zwycięzcę czeka prestiżowa statuetka i 15 tysięcy złotych, "MasterChef Junior 2021" będzie miał także możliwość wydania własnej książki kucharskiej. Dania serwowane przez Marysię Żebrowską i jej konkurentów oceniać będzie jury w składzie: Mateusz Gessler, Anna Starmach i Michel Moran, a w jednym z programów jako gość specjalny pojawi się Aleksandra Juszkiewicz.

Bogusław Zawadzki