Kto mistrzem jest? Mamry! Kto? Mamry! Kto? Mamry, Mamry, Mamry! W sobotę piłkarze naszej "GieKSy" podstemplowali swoje pozwolenia na wjazd do trzeciej ligi, wygrywając na wyjeździe z Delfinem Rybno 3:0 po golach Pawła Adamca, Pawła Drażby i Damiana Mazurowskiego. To ogromny sukces naszego futbolu, zważywszy na fakt, iż na trzecioligową drużynę czekaliśmy w Giżycku równo trzy dekady.

 

Do zakończenia zmagań w forBET IV Lidze pozostały wprawdzie jeszcze dwie kolejki, ale nasi futboliści szampany odkorkowali już wczoraj na murawie w Rybnie. Po dwudziestej piątej wygranej w sezonie nikt i nic nie jest już w stanie odebrać giżycczanom mistrzostwa ligi i zasłużonego awansu. Trener Przemysław Łapiński i jego podopieczni są jednak ciągle nienasyceni, wciąż głodni zwycięstw, a to oznacza, że ostatni dwaj rywale naszej "GieKSy" - Warmia Olsztyn i Błękitni Pasym - nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Tu warto wspomnieć, iż po trzech sobotnich golach w Rybnie Mamry wyszły na czoło klasyfikacji wszech czasów warmińsko - mazurskiej czwartej ligi pod względem liczby goli strzelony w jednym sezonie. Na razie mamy 117 trafień "GieKSy" (poprzedni rekord należał do Jezioraka Iława i wynosił 114 bramek), ale licznik będzie tykał jeszcze przez 180 minut.

W sobotę, 12 czerwca, Mamry rozegrają ostatni czwartoligowy mecz u siebie. Zachęcamy wszystkich kibiców do przyjścia na stadion i podziękowania piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu za ciężką pracę i spektakularny sukces. Początek meczu z Warmią o godz. 16.00.

Bogusław Zawadzki