Ponad 1,2 mln złotych - taką sumę Miasto rozdysponowało w ubiegłym roku w ramach dotacji celowej na sport. Pieniądze otrzymały trzy kluby i dokładnie tyle samo może liczyć na dofinansowanie swojej tegorocznej działalności. Czy będą to te same kluby?

Niewykluczone. Uchwała Rady Miejskiej jasno precyzuje, że dotację celową (przyznaną po raz pierwszy w minionym roku) mogą uzyskać przedstawiciele piłki nożnej, żeglarstwa i pływania. To właśnie te dyscypliny giżyccy radni uznali za wiodące w naszym mieście. Uściślając: na dofinansowanie może liczyć tylko jeden klub w danej dyscyplinie. Zapis ten już rok temu wzbudził spore kontrowersje i ruszył lawinę domysłów, w jakim celu dotacja w ogóle została stworzona. Ostatecznie pieniądze trafiły na konta GKS Mamry (622 559 zł), Giżyckiej Grupy Regatowej (550 000 zł) i MKS Medyk (38 041 zł). Czy ten sam skład skorzysta z dotacji w roku 2022? Pozycje Mamr i GGR wydają się raczej niezagrożone, natomiast jeśli chodzi o reprezentanta pływania, może (ale nie musi) nastąpić zmiana beneficjenta na UKS Frog. Wszystkie pozostałe kluby znad Niegocina także mają szansę na wsparcie z miejskiego budżetu. Tyle tylko, że muszą się o nie starać w konkursach grantowych.

Wnioski o przyznanie dotacji celowej w 2022 roku można składać do 24 stycznia do godz. 15.30. Szczegółowych informacji można zasięgnąć w biurze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a ogłoszenie dotyczące naboru wniosków o dofinansowanie znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.gizycko.pl). 

bz