Komisja zarekomendowała, burmistrz "przyklepał". Dziś (środa, 19 stycznia) w Urzędzie Miejskim nominację na dyrektora Giżyckiego Centrum Kultury odebrał Dariusz Skrzypek. Pracę rozpocznie 1 lutego.

Nowy szef GCK ma niespełna 55 lat i jest postacią dobrze znaną w branży kulturalnej. Jego wygrana w konkursie oznacza "powrót do macierzy", albowiem Dariusz Skrzypek pracował już w Giżyckim Centrum Kultury (wcześniej noszącym nazwę Miejski Dom Kultury) w latach 1986 - 2007. Był wówczas zatrudniony na etacie instruktora do spraw fotografii i filmu, zajmował się także organizacją imprez. Od roku 2007 roku świeżo mianowany dziś dyrektor GCK kierował Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miłkach, kończąc swoją misję w roku 2021. W konkursie na szefa giżyckiej kultury zdystansował dwoje kontrkandydatów, przekonując do swojej koncepcji 8 z 12 głosów członków komisji konkursowej.

Dariusz Skrzypek rozpocznie pracę 1 lutego (kontrakt podpisano na sześć lat). Do tego czasu pełniącym obowiązki dyrektora GCK pozostaje Piotr Waśniewski, kierownik twierdzy Boyen.

bz