Viki Gabor, Gromee, Smolasty - tych i wielu innych znakomitych artystów zobaczymy w lipcu podczas dwudniowego "Mamry Festival", który po dwuletniej przerwie powraca do Węgorzewa. A nam niezwykle miło jest zakomunikować naszym Czytelnikom, iż jednym z partnerów medialnych największej na Mazurach imprezy muzyki elektronicznej i tanecznej jest portal zGiżycka.pl!

Tegoroczny festiwal (29-30 lipca) odbędzie się w niezwykle malowniczym miejscu - na plaży przy brzegu jeziora Mamry. "Dzięki takiej lokalizacji uczestnicy wydarzenia nie tylko świetnie się bawią przy muzyce EDM, ale również doświadczają natury w pełnym tego słowa znaczeniu" - czytamy na stronie mamrymusic.pl, poświęconej lipcowej imprezie. Jej organizatorem jest Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Węgorapa", które mimo stosunkowo krótkiego "życiorysu" dało się poznać z bardzo dobrej strony jako organizator m.in. koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, koncertu Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, Beach Party Węgorzewo (dwie edycje), a także festynów rodzinnych, rajdów rowerowych, spływów kajakowych, kongresu brydża sportowego czy zawodów wędkarskich. Dyrektorem organizacyjnym wydarzenia jest Mateusz Polakowski, a funkcję dyrektora zarządzającego powierzono Aleksandrowi Iwaniukowi, prezesowi WSSK Węgorapa. Patronat nad tegorocznym "Mamry Festival" objął burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski. Ważna informacja: organizator MF wraz z całym społeczeństwem włączył  się w akcję  pomocy dla mieszkańców Ukrainy, walczących z rosyjskim agresorem. Każdy kto kupi jednorazowo 4 karnety musi wiedzieć, że 25 %  tej kwoty zostanie przekazana na konto jednej z organizacji pozarządowych zajmującej się pomocą.

Portal zGiżycka.pl, który został jednym z oficjalnych partnerów letniego wydarzenia w mieście nad Węgorapą, zaprasza na oba festiwalowe dni (będziemy mieli dla Państwa konkursy z wejściówkami, ale o tym niebawem). Artystów będzie można zobaczyć na dwóch scenach. Na głównej (nazwanej "Mamry" wystąpią czołowi artyści polskiej sceny EDM, hip-hop i pop, czyli Viki Gabor, Smolasty, Gromee, Kubańczyk, KAEN, bryska, Skytech, DJ Kuba & Neitan, Emdi, Fafaq, Matys, Matt Bukowski, Matt5ki, Tribbs, Vac Toja, Cyprex, Max Klimek i DJ Łojo. Druga scena ("Święcajty") zostanie zbudowana pod namiotem i będzie przeznaczona dla młodych, rodzimych talentów. W ramach MF odbędzie się także konkurs młodych DJ-ów. W eliminacjach wzięło udział aż 105 wykonawców, spośród których jury wyłoniło najlepszą dziesiątkę, która zaprezentuje się na żywo w Studio Xoni Record.Najlepszy zagra na mainstange'u Mamry Festival. 

Od dziś na naszym portalu oraz na facebookowym profilu będziemy zamieszczać ważne informacje dotyczące "Mamry Festival", ale przypominamy, że wszystkie potrzebne wiadomości znajdą Państwo przede wszystkim na stronie mamrymusic.pl. Zachęcamy do jej regularnego odwiedzania.