Z dziewięcioma medalami i trzema miejscami na podium w "generalce" wróciła z Sanoka reprezentacja UKS Short Track MOSiR Giżycko. W Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych rywalizowało 171 zawodników z trzynastu klubów. W końcowej punktacji zespołowej ekipa znad Niegocina uplasowała się na znakomitej czwartej pozycji, a w klasyfikacji medalowej na dystansach - na piątym miejscu.

Z 12 naszych reprezentantów wrześniowy wyjazd do Sanoka najmilej wspominać będzie Judyta Sakowicz, która była bezkonkurencyjna na wszystkich trzech dystansach (na dwóch z nich poprawiła swoje "życiówki") i - oczywiście - bezapelacyjnie wygrała rywalizację w kategorii juniorka F. Podczas sanockich zawodów na podium stawali także: Michalina Wawer w kategorii juniorka C (dwa brązowe i jeden srebrny medal na dystansach, 2. miejsce w punktacji łącznej) oraz Jakub Nowak w kategorii junior D (dwa srebrne i jeden brązowy krążek, ogólnie 3. pozycja). Pozostali podopieczni trenera Sławomira Treszczyńskiego zakończyli zmagania na następujących lokatach w klasyfikacji generalnej: Julia Wawer - 4., Mateusz Stefanowski - 6., Zofia Piątek - 7., Łukasz Piątek - 7., Weronika Biller - 8., Jakub Ekstowicz - 8., Aleksander Sakowicz - 14., Kaja Kisielewska - 17., Milena Sakowicz - 22.

Kolejna odsłona Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych planowana jest w dniach 24-25 października, a jej areną będzie Mazurskie Centrum Sportów Lodowych w Giżycku.

Bogusław Zawadzki