Do tej pory "zakaz stadionowy" obejmował jedynie chuliganów, którzy na mecze przychodzili tylko po to, by urządzić burdę. Od soboty (17 października) swoisty "zakaz stadionowy" nałożono na wszystkich kibiców w naszym kraju. Powód? Epidemia COVID-19. Rząd nie zdecydował się (na razie) na powtórne zamrożenie całego sportu, ale kategorycznie zabronił widzom wstępu na wszystkie imprezy sportowe w kraju.

Zamknięte baseny, aquaparki i siłownie, puste wszystkie miejsca dla publiczności w halach i na stadionach - jakże smutny jest obraz sportowej Polski w ostatnim kwartale 2020 roku. Nie wiadomo, jak długo potrwa tym razem ten częściowy lockdown (już drugi w tym roku), ale wszystko wskazuje na to, że kibice raczej nieszybko wrócą na swoje miejsca. Sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest bowiem znacznie gorsza niż się spodziewano. Pesymiści twierdzą, że to dopiero "złego początki", przewidując "powrót do przeszłości", czyli odwołanie imprez i całkowite zamknięcie sportu w najbliższych tygodniach.

Póki co jednak gramy i żeby nie było tak wyłącznie w czarnych barwach - mamy dla Państwa, a w szczególności dla sympatyków futbolu, także dobrą wiadomość. Sobotni mecz forBET IV Ligi Zatoka Braniewo - Mamry Giżycko odbędzie się już co prawda bez kibiców, ale to nie znaczy, że nie będzie go można obejrzeć na żywo. Bezpłatną transmisję spotkania w Braniewie (oraz bezpośrednie relacje z pięciu innych czwartoligowych boisk) przeprowadzi bowiem platforma TVCOM.pl. W tym sezonie właśnie dzięki TVCOM.pl mieliśmy już okazję obejrzeć starcia "GieKSy" w Iławie, Elblągu i Lidzbarku Warmińskim. Początek sobotniej potyczki Zatoka - Mamry (nasz zespół jest, przypomnijmy, wiceliderem rozgrywek) o godz. 15.00, transmisja rozpocznie się 10 minut wcześniej. Zapraszamy!

bz