Kiedy w 1990 roku trener Granicy Kętrzyn 24-letni wówczas Adam Fedoruk debiutował w seniorskiej reprezentacji Polski, szkoleniowiec Mamr Giżycko Przemysław Łapiński układał puzzle, jeździł na rowerku z dodatkowymi kółkami i zadawał tysiąc pytań na minutę. Jak każdy zdrowy, ciekawy świata czterolatek. A dziś popularny "Łapa" może się pochwalić, że trenowany przez niego zespół dwukrotnie wygrał z drużyną Fedoruka.

Latem minionego roku Mamry wygrały w Kętrzynie z Granicą 4:3. Mało kto spodziewał się jednak jakichkolwiek problemów "GieKSy" w rewanżu - przed 24. serią spotkań ekipa znad Niegocina była wszak liderem tabeli, a jej rywal plasował się dopiero na 11. miejscu ze stratą aż 24 punktów do giżycczan. W minioną sobotę po raz kolejny okazało się jednak, że statystyki to wyłącznie liczby. Piłkarze z Kętrzyna dzielnie stawili czoła faworytowi znad Niegocina, któremu dopiero w 70. minucie udało się przełamać opór przeciwnika. Po dośrodkowaniu Arkadiusza Mroczkowskiego z rzutu rożnego piłka po uderzeniu Rafała Dardy odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Błażeja Drężka. Ten w potwornym zamieszaniu pod bramką Mateusza Paplińskiego odegrał futbolówkę w kierunku lewego słupka, gdzie znalazł się - na szczęście - Paweł Dymiński, który z najbliższej odległości pokonał golkipera Granicy. Było to - jak się później okazało - trafienie na wagę trzech "oczek" (to już 19. komplet punktów Mamr w tym sezonie) i utrzymania 3-punktowej przewagi w tabeli nad Mrągowią Mrągowo.

W meczu z Granicą zagrali: Karol Murawski, Rafał Darda, Błażej Drężek, Adrian Kucharski, Arkadiusz Mroczkowski, Paweł Adamiec (Mariusz Rutkowski), Michał Świderski, Damian Mazurowski (Radosław Gulbierz), Mateusz Skonieczka, Paweł Dymiński (Krystian Wiszniewski), Krystian Sadocha (Rafał Raiński).

Do zakończenia rozgrywek pozostało 10 kolejek. Najbliższy mecz o punkty Mamry rozegrają w niedzielę w Lubawie z miejscowym Motorem (3. miejsce w tabeli), wcześniej - bo już w środę (21 kwietnia) podopieczni Przemysława Łapińskiego podejmą Znicz Biała Piska w starciu o awans do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności, od godz. 17.00 planowane są jednak transmisje w internecie.

Bogusław Zawadzki

 

FOTOGALERIA Z MECZU MAMRY GIŻYCKO - GRANICA KĘTRZYN

Fot. Bogusław Zawadzki