Nie da się ukryć, że piłkarze Mamr Giżycko zmierzają ku trzeciej lidze (choć w samym klubie ciagle nikt nie mówi o tym zbyt głośno). Duży krok na drodze do awansu podopieczni Przemysława Łapińskiego wykonali w minioną niedzielę, przywożąc komplet punktów z trudnego terenu w Lubawie. Tego dnia wszystkie karty potoczyły się na giżycki stół - swój mecz przegrała bowiem druga w tabeli Mrągowia Mrągowo, dzięki czemu przewaga przewodzących stawce Mamr wzrosła do 6 punktów. Do zakończenia rozgrywek pozostało dziewięć serii spotkań.

W Lubawie w starciu z trzecim po 24. kolejkach Motorem giżycczanie pokazali charakter, nieustępliwość, ambicję i mądrość w grze. Mimo absencji piłkarzy z podstawowego składu (Rafał Darda, Mateusz Skonieczka, Paweł Drażba, Adrian Kucharski, Paweł Dymiński) lider forBET IV Ligi zdołał wywalczyć już 20. w tym sezonie komplet punktów, po bardzo ciężkim boju wygrywając z gospodarzami 1:0. Bramkę na wagę 3 bezcennych "oczek" zdobył Rafał Raiński w 43. minucie, ale oprócz strzelca efektownego gola na duże brawa zasłużyli dwaj inni piłkarze biorący udział w bramkowej akcji. Pierwszym był Krystian Wiszniewski (kolejny bardzo dobry występ "Krychy" w formacji defensywnej), który w trudnej sytuacji poradził sobie z napastnikiem Motoru, zagrywając piłkę do Michała Świderskiego. I to właśnie popularny "Świder" obsłużył Rafała Raińskiego długim podaniem otwierającym drogę do siatki miejscowych. Sam strzał młodego napastnika Mamr z pewnością znajdzie się na liście kandydatów do gola kolejki.

W Lubawie zagrali: Karol Murawski, Błażej Drężek, Krystian Wiszniewski , Tomasz Bańkowski, Michał Świderski (Bartosz Kulik), Paweł Adamiec (Mariusz Rutkowski) , Arkadiusz Mroczkowski, Filip Rusiak, Radosław Gulbierz, Rafał Raiński, Damian Mazurowski (Krystian Sadocha).

Do końca ligi pozostało dziewięć meczów - siedem z nich trzeba wygrać, by nie oglądać się na to, co zrobią rywale z Mrągowa (bo tylko oni mogą odebrać giżycczanom to, na co kibice nad Niegocinem czekają już ponad 20 lat). Kolejnym rywalem "GieKSy" będzie zajmujący 12. miejsce niepokonany w tym roku Mazur Ełk. Pierwszy gwizdek w giżycko - ełckim starciu rozlegnie się w pierwszomajową sobotę o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Moniuszki.

Bogusław Zawadzki