Sobotnia inauguracja rundy wiosennej forBET IV Ligi nie zawiodła. Piłkarze Mamr Giżycko i Jezioraka Iława zafundowali kibicom szybkie i emocjonujące widowisko. Starcie drużyn, które pierwszą część sezonu zakończyły na podium, przyniosło cztery gole i podział punktów.

Z tej mąki będzie chleb - tak postawę podopiecznych trenera Marka Radzewicza w remisowym 2:2 spotkaniu z zawsze groźnymi "Jeziorowcami" skwitował jeden z sympatyków "GieKSy". Faktycznie, są spore powody do optymizmu, bo tak grających Mamr nie widzieliśmy już dawno. Na tle bardzo wymagającego rywala gospodarze sobotniej potyczki (z konieczności rozegranej na boisku COS-OPO ze sztuczną nawierzchnią) zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a jedynym, czego zabrakło dziś do szczęścia, była większa skuteczność. Inna sprawa, że w tych najważniejszych momentach znajomością swojego fachu błysnął niespełna 19-letni golkiper iławian Kacper Włodarczyk. Co prawda Michałowi Świderskiemu w 27. minucie i Pawłowi Drażbie dwie minuty po zmianie stron udało się pokonać młodego bramkarza przyjezdnych, ale w kilku sytuacjach "jedynka" Jezioraka popisała się znakomitym refleksem i doskonałymi interwencjami, które w efekcie pozwoliły jego kolegom wywieźć z Giżycka cenny 1 punkt. Oczywiście bylibyśmy skrajnie niesprawiedliwi pisząc, że goście nie zagrażali bramce Patryka Kleczkowskiego. Zespół trenera Daniela Madeja miał bowiem swoje okazje, dwie z nich wykorzystał, a w kilku sytuacjach graczom z Iławy także zabrakło dokładności i zimnej krwi. Dzisiejszy podział punktów to dopiero drugi remis w historii giżycko - iławskich potyczek. Mamry i Jeziorak o ligowe punkty grały dotychczas 31 razy, z czego 18 spotkań zakończyło się zwycięstwem rywali "GieKSy", a w 11 triumfował zespół znad Niegocina. Bilans bramkowy jest również korzystny dla Jezioraka (65:42).

W tabeli pod sobotnim starciu Jeziorak (31 pkt) spadł z 3. na 4.miejsce, zaś Mamry z dorobkiem o 2 "oczka" mniejszym utrzymały 5. lokatę. Prowadzi GKS Wikielec (39 pkt), który dziś rozgromił Mrągowię Mrągowo 7:0. Druga jest Polonia Lidzbark Warmiński (32 pkt), a trzeci Znicz Biała Piska (31 pkt) - obie te drużyny mają jednak o jeden mecz rozegrany więcej niż Mamry i Jeziorak. Kolejnym rywalem naszej "GieKSy" będzie zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Huragan Morąg, a już 1 kwietnia ponownie zapraszamy na mecz w Giżycku. Tego dnia Mamry podejmą Mrągowię Mrągowo.

 

MAMRY GIŻYCKO - JEZIORAK IŁAWA

FOTORELACJA (fot. Bogusław Zawadzki)