Po niespełna trzech miesiącach Punkt Szczepień Powszechnych w hali MOSiR przy ul. 3 Maja przechodzi do historii. Wojewoda warmińsko - mazurski zgodził się na jego zamknięcie od 1 sierpnia.

Powód? Malejąca liczba chętnych do zaszczepienia przeciw COVID-19. Jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Giżycku, w ostatnim czasie do Punktu - czynnego tylko przez dwa dni w tygodniu - zgłaszały się przede wszystkim osoby umówione na drugą dawkę szczepionki. W pozostałe dni hala była zamknięta ze względu na fakt, iż wewnątrz znajdowało się wyposażenie PSP.

Od najbliższej niedzieli Punkt znika z mapy Giżycka, a szczepienia prowadzone będą w szpitalu i przychodni przy ul. Wodociągowej oraz w punktach mobilnych przy Szkole Podstawowej nr 1 i w porcie "Ekomarina". Planowane są również szczepienia eventowe - przy okazji wybranych letnich imprez w naszym mieście.

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, iż do tej pory w powiecie giżyckim dwoma dawkami zaszczepiło się ponad 24 tysiące mieszkańców, a jedną dawką prawie 26 tysięcy. W samym Giżycku w pełni wyszczepionych jest ponad 13,6 tysiąca osób.

Bogusław Zawadzki