Chciał(a)byś zostać dyrektorem Giżyckiego Centrum Kultury? Masz dwa i pół miesiąca na złożenie odpowiednich dokumentów. W związku z kończącym się kontraktem obecnej dyrektor Marty Dąbrowskiej Burmistrz Giżycka ogłosił właśnie konkurs na stanowisko szefa placówki. Tego, kto do końca 2028 roku kierować będzie jedną z kluczowych dla miasta jednostek, dowiemy się prawdopodobnie dopiero w styczniu.

Sześć lat - tyle mija od czasu, gdy stery w Giżyckim Centrum Kultury objęła sensacyjna triumfatorka ostatniego konkursu Marta Dąbrowska. W opinii wielu mieszkańców Giżycka (w tym także osób od lat zajmujących się kulturą) wspomniany okres to, niestety, lata stagnacji, będącej efektem m.in. słabego zarządzania placówką przez osobę do tego merytorycznie nieprzygotowaną. Oczywiście samo ogłoszenie konkursu nie oznacza jeszcze zmiany na stanowisku - urzędująca dyrektor ma przecież prawo ubiegać się o reelekcję (z którego prawdopodobnie skorzysta). Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że notowaniom Dąbrowskiej w społeczeństwie daleko raczej do górnych rejestrów, co jest m.in. zasługą wielu jej nietrafionych decyzji (np. personalnych, przypomnijmy chociażby zwolnienie etatowego akustyka i płacenie za obsługę imprez firmom zewnętrznym). O wyborze dyrektora zdecyduje Komisja Konkursowa, powołana przez Burmistrza Giżycka.

Osoby zainteresowane posadą szefa giżyckiej kultury proszone są o złożenie dokumentów do 10 grudnia 2021 roku. Więcej o konkursie znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej (zakładka "Praca"). 

bz