Dwunastoosobowa komisja pod przewodnictwem wiceburmistrza Cezarego Piórkowskiego oceni kandydatów i wybierze dyrektora Giżyckiego Centrum Kultury. Warto przypomnieć, że termin składania dokumentów upływa 12 grudnia.

Konkurs na jedno z kluczowych stanowisk w mieście ogłoszono pod koniec września w związku z kończącym się kontraktem obecnie kierującej GCK Marty Dąbrowskiej. O tym, kto ma ochotę pokierować lokalną kulturą (czytaj: po sześciu chudych latach sprowadzić ją na właściwe tory) do końca 2028 roku, przekonamy się za miesiąc, kiedy znana będzie lista kandydatów. Wieść gminna niesie, że faworyt jest tylko jeden i że na Konarskiego 8 szykuje się spektakularny powrót, ale my nie słuchamy niesprawdzonych pogłosek i cierpliwie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. No, ale skoro już przy plotkach jesteśmy - nie jest wykluczone, że przyszły dyrektor już pracuje w GCK! I nie chodzi tu bynajmniej o obecną szefową placówki...

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie bip.gizycko.pl. Próżno natomiast szukać ich na stronie internetowej Gizyckiego Centrum Kultury czy w wydawanym przez jednoistkę comiesięcznym biuletynie "Moje Giżycko", którego redaktorem naczelnym ponad rok temu mianowała się Marta Dąbrowska. Czyżby uznała ona, że informacja o konkursie na stanowisko, które piastuje od sześciu lat, jest zbyt mało istotna? A może stwierdziła, że im ciszej będzie o tym w przestrzeni publicznej, tym większe jej szanse na reelekcję? No, nieważne, w kazdym razie miłośnicy "papierowych" mediów wiadomości o konkursie nie otrzymali. Na łamach miesięcznika po raz kolejny znalazło się za to miejsce na promocję owianego złą sławą i wreszcie zamkniętego przez prokuraturę schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bystrym.

Nowego (mamy nadzieję) szefa GCK poznamy na początku przyszłego roku. W dwunastoosobowej komisji, która wnikliwie pochyli się nad kandydaturami, zasiądą: Cezary Piórkowski (przewodniczący), Robert Kempa, Paweł Grzeszczak, Olga Uminowicz, Andrzej Szocik, Beata Łukaszewicz, Jerzy Kunda, Andrzej Jelec, Dariusz Matyjas, Alina Skupińska, Wojciech Darski i Małgorzata Kulas - Szyrmer.

Bogusław Zawadzki