Miała być wczoraj stacjonarnie, odbędzie się jutro zdalnie. Co? Jubileuszowa, pięćdziesiąta sesja Rady Miejskiej, zwołana w trybie nadzwyczajnym na wniosek siedmiorga radnych. Tematem posiedzenia będzie schronisko dla zwierząt w Bystrym, zamknięte w ubiegłym tygodniu decyzją olsztyńskiej prokuratury.

Program środowych obrad jest krótki, co absolutnie nie oznacza, że krótkie będzie całe spotkanie. Oprócz tradycyjnych punktów, takich jak otwarcie i zamknięcie posiedzenia, stwierdzenie prawomocności obrad oraz przedstawienie porządku obrad, planowana jest informacja burmistrza na temat sytuacji w schronisku, przewidywany jest również blok pytań do szefa Urzędu Miejskiego, a także wolne wnioski, informacje i oświadczenia. Sesja rozpocznie się o godz. 15.00, a rozmowom radnych z burmistrzem będzie można przysłuchiwać się na stronie gizycko.tv.

O schronisku dla psów w Bystrym mówi się od dawna - głównie w kontekście licznych zaniedbań. W ubiegłym tygodniu po interwencji prokuratora i policji schronisko zostało zamknięte, a wszystkie przetrzymywane w nim czworonogi przewieziono do innych placówek. Zarządzające schroniskiem małżeństwo otrzymało m.in. dozór policyjny i zakaz opiekowania się zwierzętami.

bz