Atrakcja będzie gonić atrakcję. Będzie dużo dobrej zabawy, będą ludzie z tzw. pierwszych stron gazet, będziemy też my - jako patron medialny. Dużo tych "będzie", prawda? Bo uwierzcie Państwo, naprawdę będzie się działo! Ale najważniejsi i tak będą oni: Leszek Lachowicz i Adrian Jarosz, gdyż to właśnie z myślą o nich Stowarzyszenie OK Giżycko organizuje w niedzielę (19 czerwca) Rodzinny Piknik Charytatywny.

Na arenę imprezy wybrano "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 4, a wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00. Na "pierwszy ogień" pójdą nasze mażoretki, czyli medalistki Mistrzostw Polski i nie tylko - gorąco polecamy ten pokaz. O godz. 11.10 czekają nas pierwsze, ale nie ostatnie tego dnia piłkarskie emocje, a mianowicie starcie naszej zdolnej młodzieży ze Szkółki Piłkarskiej "Gol" i Mazurii w derbach Giżycka. Po ostatnim gwizdku arbitra (około godz.11.30) planowane jest oficjalne otwarcie Pikniku, a po nim kolejna "bitwa" na murawie. Tym razem w wydaniu tych nieco starszych - mecz Samorządu Giżycko z ekipa OK Giżycko i Przyjaciele. W barwach tej ostatniej zobaczymy m.in. jednego z najlepszych strzelców w historii polskiej Ekstraklasy Tomasza Frankowskiego, na boisku pojawi się także były siatkarz, a obecnie poseł Paweł Papke. Czy dawni reprezentanci Polski poradzą sobie z defensywą giżyckich samorządowców? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca. Po sportowych emocjach zapraszamy na stoisko kulinarne, gdzie rządzić będzie najlepsza z najlepszych, czyli nasza Aleksandra Juszkiewicz - zwyciężczyni 9. edycji programu "MasterChef" Polska. Nam już teraz cieknie ślinka na samą myśl o tym, co tym razem wyczaruje podczas swojego pokazu. Tym, którzy co nieco przekąszą i nabiorą siły, polecamy udział w Wielkim Przeciąganiu Liny, a wszystkich zachęcamy do udziału w koncercie Patrycji Runo, która swoimi piosenkami i tańcem przeniesie nas w niezwykle barwny świat Romów. Program niedzielnego Pikniku uzupełniają gry i zabawy dla najmłodszych (dmuchańce, malowanie buziek, plecenie warkoczyków), loteria fantowa i inne atrakcje. Prowadzącym imprezę będzie Adrian Mielnik, czyli "nasz człowiek" w TVN 24.

A wszystko to dla nich. Dla Adriana Jarosza i Leszka Lachowicza - dwóch dzielnych giżycczan, którzy walczą o powrót do zdrowia. Przyjdźcie Państwo na Piknik i wesprzyjcie ich w starciach z bezwzględnymi wrogami, zapełniając dedykowane obu naszym bohaterom puszki lub licytując ciekawe pamiątki (do zdobycia będzie m.in. piłka tenisowa z autografem najlepszej tenisistki świata Igi Świątek). Widzimy się w niedzielę o godz. 11.00 na "Orliku" przy "Czwórce"! Serdecznie zapraszamy!

Bogusław Zawadzki

 

ll