Jest upragniony medal! Kapitan Grota Budowlanych Łódź Monika Fedusio z Giżycka (przyjmująca reprezentacji Polski) poprowadziła we wtorek swój zespół do trzeciego zwycięstwa w rywalizacji z BKS BOSTIK Bielsko - Biała, której stawką było trzecie miejsce w kraju! To pierwszy (i jesteśmy pewni, że nie ostatni) krążek popularnej "Fedi" wywalczony w Tauron Lidze!

Po fazie zasadniczej TL ekipa z Łodzi zajmowała dopiero szóste miejsce i wydawało się, że ich szanse na podium są jedynie teoretyczne. Tym bardziej, że w walce o wejście do strefy medalowej Monika Fedusio i jej koleżanki trafiły na broniący tytułu zespół Grupy Azoty Chemik Police. Na parkiecie okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny, mistrz poległ w trójmeczu 1:2 i niespodzianka stała się faktem. O wejście do wielkiego finału siatkarki Grota Budowlanych mierzyły się z Developressem ELLA DOLINA Rzeszów, prowadzonym przez byłego selekcjonera męskiej reprezentacji Polski Stephane'a Antigę. Tym razem przegrały 0:2 i pozostała im walka o trzecie miejsce w kraju z BTS BOSTIK Bielsko - Biała. Łodzianki i "Fedi" nie pozostawiły rywalkom wątpliwości, kwestię brązowego medalu rozstrzygając najszybciej jak można, czyli w trzech odsłonach. 2 maja na wyjeździe Grot Budowlani wygrał 3:1, cztery dni później we własnej hali - bez straty seta, a wczoraj (9 maja) w Bielsku - Białej ponownie 3:1. Monikę Fedusio, która w ostatniej potyczce zdobyła aż 21 punktów (a w dwóch wcześniejszych - 13 i 18), uznano za MVP m. eczu. Gratulujemy! A tak świeżo upieczone brązowe medalistki krajowego championatu cieszyły się z sukcesu. Z pucharem - oczywiście - kapitan drużyny "Fedi"

fedi fot

Dodajmy, iż o krok od powtórzenia sukcesu niespełna 24-letniej siatkarki z Giżycka jest jej nieco starszy kolega Jakub Kochanowski. Po trzech spotkaniach w rywalizacji o brązowy medal w PlusLidze jego Asseco Resovia Rzeszów prowadzi z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:1. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych i mamy nadzieję, że w najbliższą sobotę w Zawierciu postawi przysłowiową kropkę nad "i". Jeśli rzeszowianie przegrają, brązowego medalistę mistrzostw Polski poznamy 16 maja po piątym starciu na parkiecie Asseco Resovii.

fot. tauronliga.pl