Mocne słowa padły podczas poniedziałkowego Walnego Zebrania Sprawozdawczego Członków Giżyckiego Klubu Sportowego "Mamry". Ich adresatem była Komisja Rewizyjna, która w opinii wielu osób - delikatnie rzecz ujmując - od wielu lat nie pomaga w codziennym funkcjonowaniu klubu oraz budowaniu jego pozytywnego wizerunku i dobrej atmosfery. Spotkanie zakończył wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania, które zajmie się... odwołaniem członków Komisji Rewizyjnej.

Trwającej od dłuższego czasu wojenki na linii Komisja Rewizyjna - Zarząd Mamr faktycznie nie da się nie zauważyć. Ta pierwsza ma, oczywiście, pełne prawo (a nawet obowiązek) patrzenia temu drugiemu na ręce, ale zdaniem zarówno byłych już członków władz "GieKSy", jak i tych kierujących klubem dopiero od 9 marca tego roku, KR zamiast współpracować destabilizuje pracę. Podczas poniedziałkowego zebrania - po odczytaniu przez przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Jerzego Półtoraka protokołów z wcześniejszych i ostatnich kontroli - w sali Miejskiej Bazy Sportów Wodnych, gdzie ponownie odbyło się walne, zawrzało. W niezwykle emocjonalnym wystąpieniu swoje niespełna trzymiesięczne doświadczenia ze współpracy z Rewizyjną podsumował Tomasz Kubkowski, obecny prezes Mamr. Padły naprawdę mocne słowa (również takie, które musielibyśmy tu wykropkować), dotyczące m.in. sposobu i częstotliwości kontrolowania przez członków Komisji. Kilkuminutową orację prezesa zebrani nagrodzili oklaskami, co można było odebrać zarówno jako wyraz poparcia dla przedstawionych przez niego faktów, jak i dezaprobaty dla poczynań trzyosobowego "ciała kontrolnego". Jeszcze dalej poszedł Marcin Panaś (były wiceprezes Mamr), dość niespodziewanie składając wniosek o odwołanie członków Komisji Rewizyjnej, po krótkiej dyskusji zamieniony na wniosek z pytaniem o zasadność zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w celu odwołania Komisji Rewizyjnej. Wniosek ów zyskał poparcie większości z 32 obecnych na zebraniu członków GKS, a to oznacza, że przed nami czwarte już w tym półroczu walne. Odbędzie się ono najprawdopodobniej w drugiej dekadzie czerwca.

Merytoryczne i finansowe sprawozdania za rok 2022 - czyli główny powód zwołania poniedziałkowego zebrania - zostały przyjęte przez członków klubu.