Nie będę ubiegał się o reelekcję w kwietniowych wyborach samorządowych - poinformował w swoich mediach społecznościowych burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. Zadeklarował jednocześnie, iż w tegorocznej kampanii będzie popierał kandydaturę obecnego wiceburmistrza Cezarego Piórkowskiego i zapowiedział swoją obecność na liście kandydatów do Rady Miejskiej.

Kilka dni temu Wojciech Iwaszkiewicz opublikował krótki filmik, w którym - zachęcając do śledzenia swojego profilu - poinformował o planowanym "trzęsieniu ziemi". Domysłów było co niemiara, a sprawa wyjaśniła się w czwartkowe przedpołudnie. Z kolejnego nagranego przez burmistrza filmu dowiedzieliśmy się, że w kwietniu zakończy on swoją misję na stanowisku Pierwszego Urzędnika Giżycka.

- Decyzja została podjęta dużo wcześniej, jest ostateczna i niepodważalna - stwierdził Wojciech Iwaszkiewicz, dziękując wszystkim za prawie dziesięć lat wspólnej pracy na rzecz miasta.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia (ewentualna druga tura planowana jest dwa tygodnie później). Kto będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza Giżycka? Oprócz wspomnianego na wstępie obecnego zastępcy burmistrza Cezarego Piórkowskiego oficjalnie start potwierdził także przedsiębiorca budowlany Mirosław Kastner, a "na mieście" mówi się także o nauczycielu ze Szkoły Podstawowej nr 3 Marcinie Łobodzińskim, aktualnie zasiadającym w Radzie Miejskiej. Czy ktoś jeszcze zdecyduje się stanąć za sterami naszej "Małej Ojczyzny"? Czy pojawi się jakiś "czarny koń"? O tym przekonamy się już niebawem.