Tyle co połowa meczu plus kilka minut doliczonego czas gry trwało Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Giżyckiego Klubu Sportowego "Mamry", podczas którego wybrano nowe władze stowarzyszenia. Od wtorku (28 maja) za sterami "GieKSy" stoi Dariusz Kowalczyk, 51-letni lokalny przedsiębiorca z branży handlowo - usługowej.

Od 9 marca ubiegłego roku Mamry działały "pod batutą" Zarządu, który kilka miesięcy po wyborach został nieuznany przez Krajowy Rejestr Sądowy. Ten ostatni - wróble ćwierkają, że po "życzliwych anonsach" - zakwestionował legalność zebrania z 2023 roku, podczas którego zostały wybrane ówczesne władze. Spotkanie zorganizowano bowiem na wniosek członków Klubu, a zgodnie ze Statutem Klubu jedynym organem upoważnionym do zwołania Walnego był Zarząd stowarzyszenia. Tyle tylko, że w marcu ubiegłego roku działał on - po rezygnacji dwóch członków i śmierci jednego - zaledwie w dwuosobowym składzie, co - również zgodnie ze Statutem - uniemożliwiało podejmowanie ważnych decyzji.

O finansowych, kadrowych i czysto sportowych zawirowaniach w Mamrach pisaliśmy wielokrotnie. Od 18 kwietnia 2024 w Klubie działał społeczny kurator, ustanowiony na wniosek nieuznawanego Zarządu przez olsztyński Sąd Rejonowy. Co ciekawe - na funkcję tę powołano... Tomasza Kubkowskiego, czyli prezesa władz nielegalnie - zdaniem KRS - wybranych w marcu minionego roku. Zadaniem kuratora był nadzór nad sprawami bieżącymi i doprowadzenie do wyborów nowego kierownictwa. Te - tak przez wielu wyczekiwane - odbyły się 28 maja w hotelu "Mazury".

W Nadzwyczajnym Walnym wzięło udział 22 z 60 obecnie zarejestrowanych członków Klubu. Spotkanie otworzył kurator Tomasz Kubkowski, a poprowadził je - zaznaczmy: wzorowo - Józef Błudnicki, wybrany na przewodniczącego Walnego. Zgodę na kandydowanie do Zarządu GKS wyraziło 6 z 12 osób, których kandydatury zgłoszono z sali. Ostatecznie do 5-osobowego Zarządu weszli: Dariusz Kowalczyk (prezes, 20 głosów), Cezary Budziński (wiceprezes, 18 głosów), Antoni Lenar (skarbnik, 13 głosów), Marcin Sylwestrzak (sekretarz,17 głosów) i Sławomir Śliwiński (członek Zarządu, 17 głosów). "Chrzest bojowy" nowego kierownictwa już w najbliższy weekend podczas ligowych meczów "GieKSy".

 

DSC 0444

 Nowy Zarząd Mamr (od lewej): Sławomir Śliwiński, Marcin Sylwestrzak, Dariusz Kowalczyk, Cezary Budziński i Antoni Lenar

Zmiana władz nie jest jedyną w GKS. Decyzję o odejściu z Mamr podjął bowiem również Marek Grochowski - kierownik Klubu, kierownik drużyny, były członek Zarządu i delegat do Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W klubie z ul. Moniuszki popularny "Kiero" pracował od listopada 2009 roku. Na jego następcę "namaszczono" Michała Sadłosa, byłego piłkarza m.in. Mamr, Arkonii Szczecin, Vęgorii Wegorzewo i Rominty Gołdap, obecnie trenera w Szkółce Piłkarskiej "Gol".