Tragedia w Sterławkach Małych (gmina Giżycko). W zderzeniu ciężarowej scanii ze skodą zginęła pasażerka tej ostatniej. Dwie inne osoby podróżujące osobówką zostały przewiezione do szpitali.

Do zdarzenia doszło 27 maja po godz. 9.00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący skodą podczas wyprzedzania innego pojazdu na zakręcie zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Śmierć na miejscu poniosła 77-letnia kobieta, a dwie inne osoby jadące skodą zostały pretransportowane do szpitali (41-letnią pasażerkę zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe). Kierowca scanii nie odniósł obrażeń. Droga w Sterławkach Małych przez kilka godzin była zablokowana.

Pod opiekę lekarzy trafiła również pasażerka mitsubishi, uczestnicząca w zdarzeniu w Kąpie (gmina Giżycko). 29 maja doszło tam do zderzenia trzech aut. Według początkowych ustaleń funkcjonariuszy winowajcą był kierowca skody, który nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim mitsubishi. Uderzone w tył auto najechało z kolei na poprzedzającą go toyotę. 34-letnia prowadząca mitsubishi z podejrzeniem urazu kregosłupa została przewieziona do szpitala. Podobnie jak dwa dni wczesniej w Sterławkach Małych droga była zablokowana przez kilka godzin.

bz